Za przestępstwo kradzieży odpowie 30-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego. Kilka dni temu kobieta została ukarana mandatem za kradzież artykułów spożywczych w jednym z kolbuszowskich marketów. Jak się okazało nie był to pojedynczy przypadek. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że kobieta od kilku tygodni regularnie okradała dwa kolbuszowskie sklepy.
Na początku maja kolbuszowscy policjanci interweniowali w jednym ze sklepów przy ul. Ruczki w Kolbuszowej, gdzie personel zgłosił kradzież artykułów spożywczych przez jedną z klientek sklepu. Funkcjonariusze wylegitymowali wskazaną kobietę. 30-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego została ukarana mandatem karnym, a towar wrócił do sklepu.

Sprawą zainteresowali się funkcjonariusze wydziału kryminalnego. Policjanci przy pomocy sklepowego monitoringu ustalili, że nie był to jedyny przypadek. Z ich ustaleń wynika, że kobieta regularnie okradała sklep powodując straty na ponad tysiąc złotych. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili również, że podobnych kradzieży dokonywała w innym markecie przy ul.Tarnobrzeskiej w Kolbuszowej Dolnej. W drugim ze sklepów kobieta w okresie od lutego do maja ukradła towar o wartości ponad dwóch tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci kobieta najczęściej korzystała z samoobsługowych stanowisk kasowych.

W sprawie trwają dalsze czynności. 30-latka odpowie za przestępstwo kradzieży.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter