Funkcjonariusze SG z Lubaczowa ujawnili obywatela Ukrainy, który podróż samochodem prowadzonym pod wpływem alkoholu zakończył w zbiorniku przeciwpożarowym.
Zdarzenie miało miejsce w sobotę (21 maja), w okolicach przejścia granicznego w Budomierzu. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie patrolujący rejon, zauważyli osobówkę marki Volkswagen znajdującą się w przeciwpożarowym zbiorniku wodnym.

Natychmiast sprawdzili, czy jego pasażerowie nie ucierpieli w wyniku nietypowego manewru i nie potrzebują pomocy. W trakcie rozmowy z kierowcą, obywatelem Ukrainy mundurowi nabrali podejrzeń, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia potwierdziło badanie przeprowadzone przez policjantów z Lubaczowa. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu. Powtórne badanie wskazywało na tendencję wzrostową tego poziomu. Kierowca tłumaczył, że jechał do pracy.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Policja.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.