Brzozowscy policjanci prowadzili na drogach naszego powiatu działania pn. „Trzeźwy poranek”. Podczas akcji sprawdzili trzeźwość ponad 450 kierujących. Dwóch z nich wsiadło za kierownice swoich pojazdów, pomimo, że wcześniej pili alkohol.
Policjanci ruchu drogowego wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości wczoraj od rana, prowadzili działania "Trzeźwy poranek". Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 454 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 2 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol.

Około godz. 9, policjanci ruchu drogowego w miejscowości Jasionów, na drodze wojewódzkiej nr 887, zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem golfem. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że 23-latek miał w organizmie prawie promil i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Jak ustalono, stracił je blisko 5 lat temu, za przekroczony limit punktów karnych.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany około godz. 6:30 w Humniskach. 63-letni mężczyzna, kierujący nissanem, miał w organizmie 1,22 promila.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter