Brzozowscy policjanci prowadzili na drogach naszego powiatu działania pn. „Trzeźwy poranek”. Podczas akcji sprawdzili trzeźwość ponad 450 kierujących. Dwóch z nich wsiadło za kierownice swoich pojazdów, pomimo, że wcześniej pili alkohol.
Policjanci ruchu drogowego wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości wczoraj od rana, prowadzili działania "Trzeźwy poranek". Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 454 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 2 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol.

Około godz. 9, policjanci ruchu drogowego w miejscowości Jasionów, na drodze wojewódzkiej nr 887, zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem golfem. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że 23-latek miał w organizmie prawie promil i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Jak ustalono, stracił je blisko 5 lat temu, za przekroczony limit punktów karnych.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany około godz. 6:30 w Humniskach. 63-letni mężczyzna, kierujący nissanem, miał w organizmie 1,22 promila.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.