Policjanci z wydziału kryminalnego z Jarosławia wytypowali i zatrzymali kobietę podejrzaną o udział w oszustwie metodą „na policjanta”. 23-letnia obywatelka Belgii odebrała pieniądze od mieszkanki powiatu jarosławskiego. Kobieta została zatrzymana w Zabrzu, to efekt współpracy śledczych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Już usłyszała zarzuty, a sąd aresztował ją na trzy miesiące.
W piątek, 10 czerwca br., oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu otrzymał zgłoszenie, że w okolicy jednego z banków w mieście, kobieta przekazała oszustom ponad 23 tys. złotych. Sprawą natychmiast zajęli się jarosławscy funkcjonariusze. Jak ustalili, tego dnia rano, mieszkanka Jarosławia odebrała telefon od rzekomego kuriera, który w trakcie rozmowy poinformował kobietę, że ma dla niej przesyłkę i będzie chciał doręczyć ją dzisiaj około godz. 14. Rozmówczyni potwierdziła, że o tej godzinie będzie w mieszkaniu.

Około południa, ponownie na numer stacjonarny kobiety, zadzwonił mężczyzna, przedstawiał się z imienia i nazwiska i oświadczył, że jest funkcjonariuszem CBŚP i pracuje nad rozbiciem grupy przestępczej fałszywych kurierów. Zanim się rozłączył, poprosił kobietę o podanie numeru swojego telefonu komórkowego. W trakcie kolejnej rozmowy polecił, aby dokładnie wykonywała jego polecenia.

Pokrzywdzona postępowała zgodnie z instrukcją. 66-latka poszła do banku i wypłaciła ponad 23 tys. złotych, a następnie przekazała je rzekomej policjantce, ubranej po cywilnemu, która czekała na nią w okolicy placówki bankowej. Kiedy kobieta wróciła do domu zorientowała się, że padła ofiarą oszusta i zawiadomiła policjantów.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego jarosławskiej jednostki. Ustalili kobietę zamieszaną w to przestępstwo. Dzięki współpracy policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, stróże prawa zatrzymali kobietę na terenie Zabrza. 23-letnia obywatelka Belgii została przewieziona do Jarosławia i trafiła do policyjnego aresztu.

23-latka została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut oszustwa. Sąd Rejonowy w Jarosławiu zastosował wobec niej trzy miesięczny areszt. Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci weryfikują zebrane w tej sprawie informacje. Niewykluczone, że nie jest to jedyne przestępstwo na koncie 23-letniej Belgijki.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.