Sąd rodzinny zajmie się sprawą 15-latków, wobec których wczoraj interweniowali kolbuszowscy policjanci. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że chłopcy uderzali mężczyznę w twarz, ponieważ ten nie chciał im kupić piwa. Nietrzeźwych 15-latków odebrali rodzice. Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowe okoliczności zajścia.

19 czerwca około godz. 19.30, kolbuszowscy policjanci interweniowali przy ul. Jana Pawła II w Kolbuszowej, w związku ze zgłoszeniem mieszkańca, który powiadomił, że został uderzony w twarz przed dwóch mężczyzn. Z relacji mężczyzny wynikało, że podeszła do niego grupka młodych osób, z której dwóch nastolatków miało uderzać go twarz. Zgłaszający powiadomił o zajściu policję i dodał, że zdarzenie może mieć związek z wcześniejszym incydentem. Wyjaśnił, że chwilę wcześniej, był pod jednym ze sklepów, przy tej ulicy i podszedł do niego młody mężczyzna, prosząc, aby ten kupił mu piwo w sklepie, gdyż nie ma jeszcze 18 lat. Mężczyzna odmówił. Policjanci ustalili ich rysopis i chwilę później zauważyli ich w grupce innych osób. Dwóch wskazanych mężczyzn zostało wylegitymowanych. Obydwaj mają po 15 lat. Policjanci wyczuli od nich alkohol. Młodzi ludzie potwierdzili, że wcześniej spożywali alkohol. Wyjaśnili także, że uderzali zgłaszającego ponieważ to on miał ich zaatakować.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce rodziców 15-latków. Z interwencji została sporządzona notatka. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności interwencji. Nietrzeźwi małoletni odpowiedzą przed sądem rodzinnym.