Ponad 50 policjantów poszukiwało zaginionego starszego mężczyzny. Wczoraj po południu 74-latek wyszedł z domu w Lubeni w nieznanym kierunku. Z uwagi stan zdrowia, zaginionemu mogło zagrażać niebezpieczeństwo. Zaalarmowani policjanci po dwóch godzinach poszukiwań odnaleźli 74-latka. Po niezbędnych badaniach mężczyzna został przekazany opiekunce.
Wczoraj (27 czerwca) po godz. 17 policjanci z rzeszowskiej komendy zostali zawiadomieni o zaginięciu 74-letniego mężczyzny przebywającego w Lubeni. Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna wraz z opiekunką na stałe mieszka w Krakowie i na miejsce przyjechał na kilka dni. Kilkanaście minut przed zgłoszeniem wyszedł z domu w Lubeni i zaginął. Z uwagi stan zdrowia powinien być pod stałą opieką i mógł znaleźć się w okolicznościach zagrażających zdrowiu i życiu.

Funkcjonariusze sporządzili rysopis zaginionego, który niezwłocznie przekazali do patroli w terenie. Sprawdzili również, czy zaginionemu pomocy nie udzielało pogotowie ratunkowe oraz czy nie został przyjęty do szpitala. Patrole przeszukiwały okolicę w pobliżu miejsca pobytu, drogi dojazdowe do posesji i teren pobliskiego lasu. Na miejsce w trybie alarmowym byli ściągani kolejni policjanci. W poszukiwaniach uczestniczył m. in. przewodnik z psem tropiącym.

Po godzinie 20, 74-latka odnaleźli uczestniczący w poszukiwaniach policjanci z oddziału prewencji. Funkcjonariusze zauważyli w pobliżu jednej z posesji mężczyznę odpowiadającego rysopisowi zaginionego. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to poszukiwany mężczyzna.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, której załoga zbadała 74-latka. Nie wymagał pomocy medycznej. Został przekazany opiekunce.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.