Wakacje to długo wyczekiwany czas, zwłaszcza przez dzieci i młodzież. Przez najbliższe dwa miesiące będzie to dla nich okres większej swobody, wolności i poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi. Z tej okazji na skwerze w Millenium Hall w Rzeszowie został organizowany piknik służb mundurowych pod hasłem „Bezpieczne wakacje z mundurem”. Dla najmłodszych zorganizowano wiele atrakcji, przygotowano także punkty informacyjne i rekrutacyjne służb mundurowych.
Wczoraj, z okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji, na skwerze Millenium Hall w Rzeszowie, zorganizowano piknik służb mundurowych "Bezpieczne wakacje z mundurem". W wydarzeniu uczestniczyła Wojewoda Podkarpacki, obecni byli także Podkarpacki Kurator Oświaty, przedstawiciele Straży Pożarnej oraz Wojska. Podkarpackich policjantów reprezentował insp. Dariusz Matusiak Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie.

Podczas pikniku zaprezentowano m.in. stoisko profilaktyczne przygotowane przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie, Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie oraz Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Rzeszowie. Policjanci z komendy miejskiej zaprezentowali radiowóz, a funkcjonariusze ruchu drogowego - motocykl marki Harley-Davidson. Dla zainteresowanych przygotowano materiały informacyjno-edukacyjne dotyczące bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku, z zakresu problematyki uzależnień, w tym narkotyków i dopalaczy. Promowano założenia kampanii pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Rozdawano tematyczne broszurki i ulotki. Spotkanie uatrakcyjnił pokaz sprzętu wykorzystywanego przez policjantów w ich codziennej służbie.

Na uczestników pikniku czekało mnóstwo atrakcji, m.in. pokazy pojazdów ratowniczych, nauka udzielania pierwszej pomocy oraz prelekcje o bezpieczeństwie. Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przygotowali pokaz walki w mieście z użyciem środków pozoracji pola walki oraz pokaz dynamiczny technik alpinistycznych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.