Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli w Tarnobrzegu 5 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych.
Od początku roku podkarpacka KAS zarekwirowała blisko 180 tego typu urządzeń.
Funkcjonariusze KAS prowadzili na terenie Tarnobrzega działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.
Podczas kontroli jednego z lokali funkcjonariusze wykryli 5 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Przeprowadzone czynności potwierdziły hazardowy charakter urządzeń. Automaty zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno - Skarbowy w Przemyślu.


Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Organizatorowi nielegalnych gier a także właścicielowi lokalu grozi również kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.
Przestępstwo karne skarbowe popełnia także osoba, która uczestniczy w nielegalnych grach hazardowych. Czyn taki zagrożony jest karą grzywny do 120 stawek dziennych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.