Nie musisz wychodzić z domu aby zareagować na zagrożenie. Zgłoszenie lokalnego problemu związanego z bezpieczeństwem jest bardzo proste. Wystarczy smartfon lub tablet z przeglądarką i dostępem do Internetu. Kilka kliknięć i wysyłasz zgłoszenie na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od tego momentu policjanci rozpoczną czynności które będą zmierzały do wyeliminowania zagrożenia.
Zgłoszenie na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa nie wymaga wychodzenia z domu. Można je wysłać anonimowo i bardzo szybko. Wystarczy kilka kliknięć i można zasygnalizować między innymi problem niewłaściwego parkowania, aktów wandalizmu, niszczenia zieleni, przekraczania prędkości czy innych spraw. Dzięki krajowej mapie możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Zebrane dzięki mapie informacje pozwolą na jeszcze lepsze zarządzanie patrolami do bieżących potrzeb. Wskazane na mapie zagrożenia podlegają weryfikacji, a po ich potwierdzeniu policjanci podejmują działania zmierzające do wyeliminowania tych zjawisk.

Od stycznia 2022 r., jarosławscy policjanci odnotowali 2090 zgłoszeń. Zdecydowana większość sygnałów, naniesionych przez mieszkańców naszego powiatu, dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowego parkowania, grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją oraz wałęsających się bezpańskich psów. 1962 zgłoszenia, naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, zostały wyeliminowane przez funkcjonariuszy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.