Mimo licznych działań policyjnych, nadal wiele osób wsiada za kierownicę po alkoholu. Nie zrażają ich zaostrzone przepisy i związane z nimi wysokie kary. Tylko minionej doby policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownice po alkoholu oraz kierującą, która posiadała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Wczoraj, policjanci z wydziału ruchu drogowego w miejscowości Nienadowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Fiat Punto. W trakcie kontroli mundurowi wyczuli alkohol od 63-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości, kierujący miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Drugi nietrzeźwy kierowca został skontrolowany w miejscowości Reczpol. 39-letni mieszaniec Przemyśla, kierował pojazdem marki Audi, mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Kierowcy stracili prawa jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Za jazdę po alkoholu grozi im kara grzywny, kara ograniczenia wolności, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat.

Dodatkowo funkcjonariusze w Przemyślu na ul. Lwowskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki Renault, która jak się okazało kierowała pojazdem wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu. 45-letniej mieszkance Przemyśla, za niestosowanie się do zakazu sądowego, grozi kara do 5 lat więzienia.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.