Zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz jazdy w stanie nietrzeźwości usłyszał 53-letni mieszkaniec gminy Przecław. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego w Dobryninie. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna po raz kolejny odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa.
W ubiegły wtorek (28 Czerwca)w Dobryninie, patrol ruchu drogowego wydał sygnał do zatrzymania kierującemu audi. Według zgłoszenia, mógł być nietrzeźwy. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli, policjanci podjęli za nim pościg. Po przejechaniu około kilometra, funkcjonariusze zatrzymali pojazd. Mężczyzna siedzący za kierownicą audi stawiał opór.

53-letni mieszkaniec gminy Przecław został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd pijanego kierowcy.

Po wytrzeźwieniu, policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 53-letni mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstw. Za jazdę w stanie nietrzeźwości karany był już kilkakrotnie.

Na pochwałę zasługuje zgłaszający, który zaalarmował służby o nietrzeźwym kierowcy.

Pamiętajmy, że osoba, która wsiada za kierownicę bądąc pod wpływem alkoholu, stanowi zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.