Rusza budowa Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej

Rusza budowa Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej
fot. Jerzy Żygadło/PUW Rzeszów

Ponad 763 mln zł trafi na budowę nowoczesnego centrum pediatrycznego dla małych pacjentów z całego Podkarpacia. Inwestycja ma zakończyć się w 2029 roku.

Zobacz zdjęcia
Podpisano umowę na realizację Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej, jednej z najważniejszych inwestycji medycznych w regionie. Nowoczesne centrum pediatryczne powstanie przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie i zapewni najmłodszym pacjentom dostęp do wysokospecjalistycznej diagnostyki oraz leczenia.

Wartość inwestycji wynosi ponad 763 mln zł. Nowy obiekt będzie dysponował 195 łóżkami, 24 poradniami specjalistycznymi, dziecięcym SOR-em, blokiem operacyjnym oraz oddziałem intensywnej terapii. Z opieki w placówce będzie mogło korzystać ponad 89 tysięcy pacjentów rocznie.

Realizacja przedsięwzięcia jest możliwa dzięki wsparciu z wielu źródeł. Na ten cel przeznaczono 459,9 mln zł z budżetu Samorządu Województwa Podkarpackiego, 211,8 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz 91,2 mln zł z budżetu państwa. Inwestycję uzupełnią środki własne szpitala.

Placówka ma służyć dzieciom z całego Podkarpacia, zapewniając im nowoczesne warunki leczenia i diagnostyki. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2029 rok.
Źródło: PUW Rzeszów

Komentarze

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.