Mieszkańcy gminy Dukla podziękowali symbolicznie za tegoroczne zbiory. Gospodarzem tegorocznego Święta Plonów były Łęki Dukielskie.
Gminne święto plonów rozpoczęło się w niedzielne popołudnie (14 sierpnia) mszą świętą dziękczynną w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Łękach Dukielskich, którą odprawił proboszcz parafii rzymskokatolickiej ks. Marek Danak. Po jej zakończeniu, w kościele odbyło się symboliczne dzielenie chlebem dożynkowym, po czym grupy wieńcowe, do których dołączyła delegacja z wieńcem z parafii polskokatolickiej z księdzem proboszczem Romanem Jagiełło, zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy przeszli do Wielofunkcyjnego Centrum Kultury Wiejskiej, gdzie odbyła się dalsza część dożynek.

Dożynki gminy Dukla w Łękach Dukielskich

Uczestników uroczystości powitała Małgorzata Tomkiewicz, sołtys Łęk Dukielskich i prezes Stowarzyszenia "Kółko Rolnicze w Łękach Dukielskich".

Starostowie gminnych dożynek Danuta Czelniak i Piotr Węgrzyn przekazali bochen chleba na ręce burmistrza gminy Dukla Andrzeja Bytnara.

Dożynki gminy Dukla w Łękach Dukielskich

Tradycyjnie odbyło się także ośpiewanie i prezentacja wieńców przygotowanych w tym roku przez delegacje wieńcowe z Myszkowskiego, Jasionki, Zboisk, Wietrzna, Barwinka, Równego oraz trzy delegacje z Łęk Dukielskich: Akcja Katolicka Parafii Rzymskokatolickiej, Parafia Polskokatolicka i Koło Gospodyń Wiejskich.

Dożynki gminy Dukla w Łękach Dukielskich

Życzenia rolnikom złożyli posłanka Maria Kurowska, przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Krężałek wraz z radnym powiatowym Józefem Bekiem, przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Mariusz Folcik.

Na scenie wystąpiły zespoły: Wietrznianie, Szarotka - Duklanie, Równianie, kapela "Duklanie" oraz In Caleo.

Dożynki gminy Dukla w Łękach Dukielskich

Tegoroczne święto plonów, na które zaprosili burmistrz Dukli, sołtys Łęk Dukielskich wraz z Radą Sołecką, Kółko Rolnicze w Łękach Dukielskich oraz Ośrodek Kultury w Dukli, zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

Imprezę prowadziła Małgorzata Walaszczyk-Faryj, dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.