W ciągu kilku ostatnich dni (11-16 sierpnia) funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 7 poszukiwanych pojazdów. Ich łączna szacunkowa wartości to 414 tys. złotych.
Najwięcej samochodów zatrzymali strażnicy graniczni z Korczowej w tym najdroższego Lexusa NX200, którego kierowcą był 34-letni obywatel Iranu. Samochód warty 170 tys. złotych zatrzymano 16 sierpnia na kierunku wjazdowym do Polski. Auto figurowało w bazie Interpol jako utracone na terytorium Ukrainy. Kierowca wraz z poszukiwanym pojazdem zostali przekazani Policji.

W Korczowej kilka dni wcześniej zatrzymano także mercedesa, toyotę, land rovera oraz naczepę marki Schmitz. Wszystkie zabezpieczone pojazdy warte kolejno 70 tys., 30 tys., 75 tys. i 14 tys. złotych posiadały ślady ingerencji osób trzecich w pole numerowe VIN. Kierowców przesłuchano w charakterze świadków, a pojazdy zostały zatrzymane w celu dalszych czynności procesowych.

Inny przypadek miał miejsce na przejściu granicznym w Budomierzu, gdzie do kontroli na wyjazd z Polski podjechał samochód marki Renault. Podczas szczegółowej kontroli mundurowi ujawnili rozbieżność numeru nadwozia z danymi zamieszczonymi w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. W związku ze stwierdzoną nieprawidłowością samochód o wartość 35 tys. zł. zatrzymano i przekazano funkcjonariuszom Policji.

Z kolei na przejściu granicznym w Medyce ujawniono mercedesa poszukiwanego przez francuskie władze. Próbował nim wyjechać z Polski 36-letni obywatel Ukrainy. Po wykonaniu niezbędnych czynności kierowcę oraz pojazd o wartości 20 tys. złotych przekazano Policji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.