19 sierpnia funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Korczowej zatrzymali kolejne podrobione prawo jazdy. Tym razem fałszywką posłużył się 47-letni obywatel Ukrainy.
Zdarzenie miało miejsce na terenie przejścia granicznego w Korczowej. Do odprawy granicznej na wjazd do Polski podjechał pojazd marki Opel na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Kierowca samochodu 47-letni obywatel Ukrainy, podczas kontroli przedstawił ukraińskie prawo jazdy.

Funkcjonariusze SG sprawdzający dokument od razu nabrali podejrzeń co do jego autentyczności. Za pomocą specjalistycznego sprzętu potwierdzono, że był on w całości podrobiony. Fałszywka m.in. nie wykazywała prawidłowej luminescencji w świetle ultrafioletowym oraz była wykonana odmienną techniką druku.

Cudzoziemiec usłyszał zarzut posłużenia się fałszywym dokumentem, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał się karze grzywny (1000 złotych). Dalszą podróż kontynuował już jako pasażer.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili już ponad 500 fałszywych dokumentów. W 111 przypadkach były to podrobione prawo jazdy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.