Wojsko Polskie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kandydatów zwiększyło limit przyjęć dla osób chcących wstąpić w szeregi Sił Zbrojnych RP w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.
Ciągle istnieje możliwość złożenia wniosku w celu rozpoczęcia służby na dwóch ostatnich w tym roku szkoleniach w ramach Dobrowolnej ZSW. Służba ta jest przepustką do pełnienia zawodowej służby wojskowej. Szkolenia rozpoczną się 3 października i 14 listopada br.

Na czym polega DZSW?


Dobrowolną służbę kandydat, rozpocznie od 28 dniowego szkolenia podstawowego, podczas którego pozna zasady musztry, regulaminy wojskowe, oraz podstawy posługiwania się bronią. Pierwszy okres szkolenia, zakończy się uroczystym złożeniem przysięgi wojskowej. Żołnierze zdecydowani na kontynuowanie służby trafią na szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy, połączone z wykonywaniem obowiązków na stanowisku służbowym. Będzie ono prowadzone w centrach szkolenia i jednostkach wojskowych. Jest ono przepustką do pełnienia zawodowej służby wojskowej.

Kto może pełnić służbę i jak złożyć wniosek?


Do złożenia wniosku, wymagane jest ukończenie 18 lat, obywatelstwo polskie, zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia czynnej służby wojskowej, nieposzlakowana opinia i niekaralność za przestępstwo umyślne. Wniosek można złożyć w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Jaśle (tel. 261 156 766), lub zgłosić akces poprzez stronę internetową www.zostanzolnierzem.pl.

Kwalifikacje na koszt wojska


Już na etapie składania wniosku ochotnik może wskazać jakie uprawnienia w trakcie pełnienia służby chciałby nabyć. Ma możliwość wyboru spośród 11 uprawnień wskazanych przez MON. Na koszt armii można m.in. uzyskać prawo jazdy, kat. C, C+E, D, lub zostać skoczkiem spadochronowym lub nurkiem. Kandydaci będą też mogli zdobyć uprawnienia do obsługi koparki, sprzętu inżynieryjnego, spycharki, spycharko-ładowarki, a także elektrowni polowych i mobilnych zespołów spalinowo-elektrycznych. Atrakcyjność oferty podnosi fakt, że podczas szkolenia żołnierz Dobrowolnej ZSW, będzie otrzymywał uposażenie w wysokości - 4560 zł brutto. Uzyska także pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej, a jeżeli zrezygnuje z wojska będzie miał pierwszeństwo zatrudnienia w administracji publicznej w przypadku spełnienia wymogów na aplikowane stanowisko.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.