W rejonie Bukowego Berda w Bieszczadach strażnicy graniczni z placówki w Ustrzykach Górnych oraz ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR udzieli pomocy młodej kobiecie z urazem nogi.
Zgłoszenie o osobie potrzebującej pomocy otrzymał 15 września dyżurny centralnej stacji GORP w Sanoku. Okazało się, że młoda uczestniczka obozu doznała urazu nogi. Bieszczadzcy ratownicy ściśle współpracujący ze strażnikami granicznymi, poprosili mundurowych o wsparcie. Już wielokrotnie wspólnie pomagali potrzebującym.

Bukowe Berdo to masyw górski na wysokości ponad 1200 metrów. Szczytowe partie stanowią połoniny z licznymi skałkami. W dniu zdarzenia występowała tam duża wilgotność i zamglenie.

akcja ratownicza

- Z placówki Straży Granicznej w akcji uczestniczył kpt. SG Paweł Stańko oraz st. chor. szt. SG Bogusław Ślazyk. Po służbie to z pasji również ratownicy górscy. Mają wieloletnie doświadczenie. Połączony zespół przemieszczał się m.in. samochodem terenowym SG, natomiast w najwyższe partie ratownicy dotarli już quadem ratowniczym. Na miejscu zapewnili poszkodowanej niezbędną pomoc i bezpiecznie przetransportowali do Ustrzyk Górnych - poinformował ppor. SG Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG.

https://www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl/bie/aktualnosci/47292,Wspolna-akcja-funkcjonariuszy-SG-i-ratownikow-GOPR-u.html

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.