Policjanci ustalili i zatrzymali 52-letnią mieszkankę Tarnobrzega, która podejrzana jest o przywłaszczenie karty bankomatowej oraz przywłaszczenie z rachunku środków pieniężnych.
W ubiegłym tygodniu 52-letnia mieszkanka Tarnobrzega znalazła kartę płatniczą na chodniku w rejonie dworca PKS. Kobieta nie zwróciła karty do banku, lecz postanowiła ją wykorzystać do własnych celów.

Z policyjnych ustaleń wynika, że schowała kartę do kieszeni i poszła do sklepu spożywczego na zakupy. W ten sposób upewniła się, że karta nie została jeszcze zablokowana. Gdy transakcja powiodła się, tarnobrzeżanka tego dnia odwiedziła jeszcze jeden sklep i aptekę, płacąc tam za swoje zakupy znalezioną kartą.

- Kobieta, znalezioną kartą, w krótkim czasie zrobiła 21 płatności, w różnych sklepach i aptekach na terenie Tarnobrzega, do momentu, aż karta została zablokowana. W sumie z konta pokrzywdzonej 28-latki, właścicielki karty, zniknęło blisko 600 złotych. Sprawą zajęli się policjanci. Funkcjonariusze na podstawie zapisu monitoringu ustalili tożsamość kobiety. Okazała się nią 52-letnia mieszkanka Tarnobrzega - poinformowała KMP w Tarnobrzegu.

Policjanci zatrzymali kobietę przed jednym ze sklepów. Była zaskoczona widokiem funkcjonariuszy. 52-latka została przesłuchana, a śledczy przedstawili jej 21 zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem na rachunek bankowy poprzez użycie karty, a następnie przywłaszczenia z rachunku środków pieniężnych.

Teraz za swoje postępowanie, będzie odpowiadała przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.