Gmina Jedlicze pozyskała z "Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024" dofinansowanie w wysokości 99 400,00 zł. Co zostanie wykonane?
W ramach tegorocznego naboru do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie wpłynęło 60 wniosków, z których 11 zostało zaakceptowanych. Jednym z nich jest wniosek z gminy Jedlicze.

W ramach projektu przewidziano modernizację przejścia dla pieszych na ulicy Dubisa na drodze gminnej w Jedliczu, w tym wykonanie oznakowania poziomego grubowarstwowego, obniżenie krawężnika, montaż elementów nawierzchni chodnika ułatwiających przekroczenie przejścia dla pieszych osobom niewidomym lub niedowidzącym oraz wymianę oznakowania pionowego. Ponadto planowany jest montaż trzech radarowych wyświetlaczy prędkości na ulicach: 1000-lecia, Dubisa i Rejtana w Jedliczu.

Przeprowadzone zostaną także działania edukacyjno-profilaktyczne w zakresie zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, cyberprzestępczości, wyłudzeń, przemocy.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter