W Sanoku 46-letni mężczyzna upadł podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej. Szybko wyszło na jaw dlaczego. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
W minioną sobotę (8 października) po godz. 14, dyżurny sanockiej komendy powiatowej policji otrzymał informację, że w Sanoku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego hulajnogą elektryczną.

- Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 46-latek stracił równowagę i upał na chodnik. Do zdarzenia nie przyczynił się inny uczestnik ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Kierujący doznał obrażeń i został przewieziony do szpila - poinformowała kom. Monika Hędrzak z KPP w Sanoku.

46-latek za swoje zachowanie wkrótce poniesie odpowiedzialność karną. Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi inny pojazd niż mechaniczny, będąc w stanie nietrzeźwości, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł. W uzasadnionych przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdu innego niż mechaniczny.