W Sanoku 46-letni mężczyzna upadł podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej. Szybko wyszło na jaw dlaczego. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
W minioną sobotę (8 października) po godz. 14, dyżurny sanockiej komendy powiatowej policji otrzymał informację, że w Sanoku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego hulajnogą elektryczną.

- Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 46-latek stracił równowagę i upał na chodnik. Do zdarzenia nie przyczynił się inny uczestnik ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Kierujący doznał obrażeń i został przewieziony do szpila - poinformowała kom. Monika Hędrzak z KPP w Sanoku.

46-latek za swoje zachowanie wkrótce poniesie odpowiedzialność karną. Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi inny pojazd niż mechaniczny, będąc w stanie nietrzeźwości, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł. W uzasadnionych przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdu innego niż mechaniczny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.