Do kolejnego ujawnienia fałszywych odbitek stempli doszło w Medyce. W paszporcie Gruzina funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili fałszywki z Grecji i Włoch.
Do zdarzenia doszło 8 października na kierunku wyjazdowym z Polski. 43-letni obywatel Gruzji miał zamieszczone w paszporcie trzy podrobione odciski stempli kontroli granicznej, które miały potwierdzać rzekome podróże do Aten i Mediolanu.

- Z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu do analizy dokumentu mundurowi ustalili, że odbitki są podrobione. Paszport został zatrzymany, a mężczyzna usłyszał zarzuty związane z wykorzystaniem nieprawdziwych dokumentów. Dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata - poinformowała Emilia Sidor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Od początku roku funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już blisko 200 fałszywych stempli kontroli granicznej. Głównym celem fałszerstw jest zalegalizowanie przeterminowanego pobytu na terytorium państw strefy Schengen.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.