Do kolejnego ujawnienia fałszywych odbitek stempli doszło w Medyce. W paszporcie Gruzina funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili fałszywki z Grecji i Włoch.
Do zdarzenia doszło 8 października na kierunku wyjazdowym z Polski. 43-letni obywatel Gruzji miał zamieszczone w paszporcie trzy podrobione odciski stempli kontroli granicznej, które miały potwierdzać rzekome podróże do Aten i Mediolanu.

- Z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu do analizy dokumentu mundurowi ustalili, że odbitki są podrobione. Paszport został zatrzymany, a mężczyzna usłyszał zarzuty związane z wykorzystaniem nieprawdziwych dokumentów. Dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata - poinformowała Emilia Sidor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Od początku roku funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już blisko 200 fałszywych stempli kontroli granicznej. Głównym celem fałszerstw jest zalegalizowanie przeterminowanego pobytu na terytorium państw strefy Schengen.

Czytaj również