Kilka tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który znalazł w Internecie ogłoszenie z bardzo korzystną ofertą sprzedaży cukru.
W ubiegłym tygodniu do KPP w Kolbuszowej zgłosił się mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który złożył zawiadomienie o oszustwie podczas zakupu cukru. Mężczyzna powiadomił, że znalazł na popularnym portalu ogłoszeniowym w Internecie ogłoszenie o sprzedaży cukru.
Zainteresowany niską ceną towaru nawiązał kontakt ze sprzedawcą i złożył zamówienie na kilka ton. Otrzymał również e-mailem dokumenty potwierdzające, że cukier zakupił w hurtowni spożywczej.

- Pieniądze przelał na wskazane w e-mailu konto. Kiedy towar nie dojechał, a pokrzywdzony nie mógł dodzwonić się do sprzedawcy, poszukał w Internecie informacji na temat hurtowni. Mężczyzna zadzwonił na podany na oficjalnej stronie firmy numer telefonu, gdzie uzyskał informację, że ktoś podszywa się pod tę firmę i w ten sposób oszukuje innych ludzi - poinformowała KPP w Kolbuszowej.

Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego stracił w ten sposób kilka tysięcy złotych. W sprawie prowadzone jest postępowanie.

Policjanci przypominają, że oferowanie artykułów w bardzo niskich cenach jest jedną z metod bardzo często stosowanych przez oszustów internetowych. Pamiętajmy, aby w tego typu sytuacjach zachować szczególną czujność i ostrożność.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.