Blisko 3,5 promila alkoholu miał w organizmie 45-letni kierowca bmw, który zatrzymał się na drodze wojewódzkiej nr 986, w Wielopolu Skrzyńskim.
Dzięki czujności świadka udaremniono dalszą jazdę mężczyźnie, który kierując bmw, był kompletnie pijany. Do zdarzenia doszło we wtorek (25 października) w miejscowości Wielopole Skrzyńskie.

Po godz. 8.00 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej nr 986, stoi pojazd, w którym siedzi mężczyzna i prawdopodobnie zasłabł. Na miejscu funkcjonariusze zastali zespół ratownictwa medycznego, który badał kierującego bmw.

- Mężczyźnie nic się nie stało, jednak był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 3,5 promila. Jak się okazało, 45-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, nie pierwszy raz siadł za kierownicę samochodu, będąc w stanie nietrzeźwości. Dwa dni wcześniej, w województwie małopolskim, stracił prawo jazdy za podobne przestępstwo - poinformowała KPP w Ropczycach.

Mężczyzna został izolowany do wytrzeźwienia w ropczyckiej komendzie, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking. Po wytrzeźwieniu kierujący usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 45-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego odpowie teraz przed sądem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.