Mężczyźni kierowali pojazdami, pomimo że nie posiadali do tego uprawnień. Teraz każdy z nich odpowie przed sądem.
W Róży, policjanci z dębickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru romet. Kierującym okazał się 22-letni mieszkaniec Dulczy Małej. Mężczyzna nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami i jechał po drodze publicznej.

Do kolejnej kontroli drogowej doszło również w Róży około godz. 11. Tym razem policjanci poddali kontroli drogowej kierującego volkswagenem transporterem. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Róży. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna w wyniku zdarzenia drogowego w kwietniu tego roku stracił uprawnienia do kierownia pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo, pojazd którym podróżował, nie posiadał aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Trzeci kierowca, który w czwartek (27 października) podróżował bez uprawnień, został zatrzymany w Grabinach około godz. 12. Podczas przeprowadzonej interwencji okazało się, że kierowca skody, 44-letni mieszkaniec Góry Motycznej, stracił tydzień temu prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.
Po zakończeniu interwencji kierowcy zostali poinformowani o dalszym toku postępowania, teraz odpowiedzą przed sądem. Pojazdy zostały przekazane wskazanym osobom, które posiadały uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter