Blisko 2 godziny trwały poszukiwania 8-letniej dziewczynki, która niezauważona przez opiekunów, oddaliła się z podwórka.
W sobotę wieczorem (29 października), służby ratownicze otrzymały zgłoszenie, że 8-letnia dziewczynka oddaliła się z podwórka swej posesji, na terenie jednej z miejscowości w gminie Pysznica. Członkowie rodziny zaczęli szukać dziewczynki, jednak nie udało im się jej odnaleźć.

Do akcji poszukiwawczej natychmiast skierowano policjantów stalowowolskiej jednostki. W działania aktywnie włączyli się strażacy, a także sąsiedzi dziewczynki. Do poszukiwań zaangażowano również przewodnika z psem tropiącym.

Po godz. 20, policjanci zauważyli dziewczynkę w zaroślach nieopodal domu. Wystraszone i zziębnięte dziecko zostało przekazane wezwanym na miejsce ratownikom medycznym, którzy po udzieleniu 8-latce pierwszej pomocy, zadecydowali o przewiezieniu jej do szpitala na obserwację.

- Apelujemy do rodziców o odpowiedzialne zachowania podczas sprawowania opieki nad dziećmi. W podobnych przypadkach natychmiast wzywajmy policję, dzwoniąc pod numer 112.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.