Na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ujawnili nielegalny przewóz gotówki. Kierowca busa nie zgłosił przywozu 10 000 euro.
Funkcjonariusze podkarpackiej KAS ujawnili na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce próbę przywozu 10 000 euro bez uprzedniego zgłoszenia wszystkich środków pieniężnych. Niezgłoszona do kontroli celno-skarbowej waluta przewożona była w odzieży wierzchniej kierowcy pojazdu typu bus, na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Pojazdem przekraczało granicę dwóch mężczyzn. 38-letni kierowca samochodu został ukarany mandatem karnym w kwocie 4000 złotych.

Przywóz do Polski lub wywóz z Polski środków pieniężnych, których łączna wartość jest równa lub przekracza 10 000 euro (lub równowartość w innej walucie) związany jest z obowiązkiem zgłoszenia tego faktu podczas przekraczania granicy funkcjonariuszom służby celno-skarbowej lub Straży Granicznej. Wystarczy wypełnić właściwą deklarację (w dwóch egzemplarzach), którą powinien opieczętować i podpisać funkcjonariusz przyjmujący zgłoszenie. Obowiązek zgłoszenia środków pieniężnych dotyczy zarówno przywozu środków pieniężnych z państw nienależących do UE, jak i środków, które wwozimy z innych państw członkowskich, z wyłączeniem obszaru Schengen.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.