Funkcjonariusze SG z placówek w Medyce i Korczowej zatrzymali 2 obywateli Ukrainy, których dane figurowały w krajowych i międzynarodowych bazach poszukiwawczych.
Funkcjonariusze z Medyki zatrzymali na kierunku wjazdowym do Polski 26-letniego obywatela Ukrainy, którego dane figurowały w bazie Interpol oraz SIS. Władze Rumunii wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu w związku z przemytem papierosów przez rumuńsko-ukraińską granicę. Mężczyźnie grozi do 3,5 roku więzienia. O dalszym losie cudzoziemca zadecyduje sąd.

Tego samego dnia do kontroli na wjazd do Polski w przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się obywatel Ukrainy. Po sprawdzeniu przez mundurowych z SG okazało się, że 42-letni mężczyzna jest poszukiwany przez polskie organy ścigania za jazdę pod wpływem alkoholu. Jego podróż zakończyła się w zakładzie karnym, gdzie spędzi najbliższy rok.

- Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 290 osób poszukiwanych przez krajowe oraz zagraniczne służby.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.