Funkcjonariusze SG z placówek w Medyce i Korczowej zatrzymali 2 obywateli Ukrainy, których dane figurowały w krajowych i międzynarodowych bazach poszukiwawczych.
Funkcjonariusze z Medyki zatrzymali na kierunku wjazdowym do Polski 26-letniego obywatela Ukrainy, którego dane figurowały w bazie Interpol oraz SIS. Władze Rumunii wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu w związku z przemytem papierosów przez rumuńsko-ukraińską granicę. Mężczyźnie grozi do 3,5 roku więzienia. O dalszym losie cudzoziemca zadecyduje sąd.

Tego samego dnia do kontroli na wjazd do Polski w przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się obywatel Ukrainy. Po sprawdzeniu przez mundurowych z SG okazało się, że 42-letni mężczyzna jest poszukiwany przez polskie organy ścigania za jazdę pod wpływem alkoholu. Jego podróż zakończyła się w zakładzie karnym, gdzie spędzi najbliższy rok.

- Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 290 osób poszukiwanych przez krajowe oraz zagraniczne służby.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter