Ćwiczyli, szkolili i współdziałali - przez trzy dni podkarpaccy kontrterroryści doskonalili swoje umiejętności w zakresie ewakuacji osób objętych statusem VIP.
Zakończyły się trzydniowe warsztaty, których tematem była ewakuacja osób objętych statusem VIP. Przez te dni, policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie wraz z funkcjonariuszami z Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej i żołnierzami Jednostki Wojskowej AGAT sprawdzali i doskonalili swoje umiejętności.

ćwieczenia kontrterrorystów

Początek warsztatów obejmował część teoretyczną m.in. omówiona został organizacja ochrony osobistej i planowanie działań ochronnych. W trakcie wspólnych wykładów omówiono również najczęstsze zagrożenia, które mogą występować podczas ewakuacji osób.

ćwieczenia kontrterrorystów

Najważniejszą kwestią w omawianym zagadnieniu były jednak ćwiczenia praktyczne, które pozwoliły w realnych warunkach przetrenować zaistniałe zagrożenia. W tym celu funkcjonariusze udali się na teren obiektów należących do Stowarzyszenia Ludowego Klubu Jeździeckiego w Zabajce pod Rzeszowem. Natomiast w ostatnim dniu szkolenia, na strzelnicy, funkcjonariusze w dynamiczny sposób doskonalili procedury ewakuacji osób z terenów otwartych. Przećwiczone scenariusze dały możliwość wypracowywania algorytmów postępowania w różnych sytuacjach.

ćwieczenia kontrterrorystów

Podczas warsztatów bezpieczeństwo osoby ochranianej było priorytetem i głównym tematem ćwiczonych scenariuszy. Spotkanie pozwoliło również na wymianę doświadczeń i poszerzenie współpracy z funkcjonariuszami różnych służb, których zadaniem jest czuwanie nad bezpieczeństwem osób objętych statusem VIP. Trzy dni intensywnego szkolenia z pewnością pozwoliło uczestnikom podwyższyć poziom umiejętności potrzebnych do wykonywania trudnych i niebezpiecznych zadań, a zdobyte doświadczenia posłużą zarówno policjantom jak żołnierzom i funkcjonariuszom służby więziennej do wypracowania na przyszłość standardów zachowań w sytuacjach nadzwyczajnych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.