Kierująca osobowym oplem potraciła 5-letniego chłopca, który ze swoją mamą, przechodził przez przejście dla pieszych.
Do zdarzenia doszło we wtorek (8 listopada) przed godz. 18, na ul. Unii Lubelskiej w Lubaczowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem potrąciła chłopca, który wraz z matką, przechodził przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Dziecko zostało przewiezione przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala w Lubaczowie. Na szczęście obrażenia jakich doznał 5-latek nie były poważne.

47-letnia kierująca została przebadana na zawartość alkoholu. Była trzeźwa. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy. Wszystkie okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku policyjnego postępowania.

- Pamiętajmy, że nadejście jesiennej aury sprawiło, że warunki na drodze robią się zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne. Częste opady deszczu, ale też spadające liście powodują, że jezdnia bywa mokra i śliska, a droga hamowania zdecydowanie się wydłuża. Dodatkowym utrudnieniem są poranne mgły. Ograniczają one nie tylko widoczność, nawet do kilkunastu metrów, ale również osadzając się na jezdni, sprawiają, że nawierzchnia staje się śliska. Pamiętajmy, że leżące na drogach liście, w połączeniu z padającym deszczem, są tak samo niebezpieczne jak śnieg i lód. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.