Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 20-latka, który na swoje posesji hodował konopie indyjskie. W jego mieszkaniu, funkcjonariusze znaleźli 6 sadzonek konopi innych niż włókniste oraz sprzęt potrzebny do ich uprawy.
Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie uzyskali informację o nielegalnej uprawie konopi. Miał ją prowadzić mieszkaniec jednej z podrzeszowskich miejscowości. Policjanci pojechali pod ustalony adres.

Na miejscu zastali 20-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Po wejściu do mieszkania, podejrzenia policjantów potwierdziły się. Mężczyzna prowadził tam nielegalną uprawę. Wykorzystywał przy tym profesjonalny sprzęt. Funkcjonariusze zabezpieczyli 6 małych krzewów oraz susz roślinny pochodzący z poprzedniej uprawy.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. W komendzie wstępnie zbadali zabezpieczony susz. Okazało się, że jest to marihuana o wadze ponad 20 gramów. 20-latek noc spędził w policyjnym areszcie.

Dalej sprawę poprowadzili funkcjonariusze z komisariatu ze Śródmieścia. W piątek, przesłuchali mężczyznę i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu dwa zarzuty: uprawy konopi innych niż włókniste i posiadania substancji psychoaktywnych. Za te przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zebrany materiał policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator objął 20-latka policyjnym dozorem połączonym z zakazem opuszczania kraju.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.