W czwartek około godziny 23:30 na numer alarmowy zadzwonili świadkowie, którzy zgłosili, że w Straszęcinie pijany kierowca Peugeota, po kilkukrotnym uderzeniu w krawężnik zatrzymał swój pojazd na chodniku. Policjanci pilnie udali się w ten rejon i ujawnili wskazany pojazd, w którym na miejscu pasażera siedział 29-latek.
Zachowanie mężczyzny wyraźnie zdradzało symptomy spożycia alkoholu. Jak wykazało badanie alkomatem, kierujący miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Kierujący będzie teraz odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Dzięki natychmiastowej reakcji zgłaszających wyeliminowano z ruchu kierowcę, który swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.
Komentarze
Dodaj komentarz