Patrol Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce zatrzymał w miejscowości Wyżne dwóch Pakistańczyków, którzy nielegalnie przekroczyli granicę, ukrywając się w naczepie ciężarówki.
Do zatrzymania doszło w nocy 10 listopada w m. Wyżne (pow. strzyżowski) na Podkarpaciu. Z jednej z ciężarówek zaparkowanych na parkingu stacji benzynowej wydostały się dwie osoby. Świadkami całego wydarzenia byli kierowcy ciężarówek, którzy niezwłocznie zaalarmowali służby oraz uniemożliwili ucieczkę podejrzanym osobom.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze policji, służby celno-skarbowej oraz straży granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce.

Dwaj mężczyźni wydostali się z naczepy ciężarówki transportującej ręczniki z Turcji. Ustalono, że obywatele Pakistanu w ukryciu przekroczyli granicę ze Słowacji.

Pudełka w których ukryci byli emigranci

Mężczyźni byli dobrze przygotowani do wyprawy. Mieli ciepłe ubrania oraz jedzenie. Do naczepy dostali się na terytorium Serbii bez wiedzy kierowcy, z pomocą przemytnika afgańskiego pochodzenia. Za pomoc w nielegalnej wyprawie zapłacili po 1 tys. euro każdy.

Cudzoziemcy wyjaśnili, że docelowo chcieli dostać się do Francji, gdzie zamierzali podjąć pracę. W trakcie czynności procesowych dwaj obywatele Pakistanu (35 i 33 lat) przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem na okres 2 lat.

Decyzją Sądu mężczyźni zostali umieszczani na okres 3 miesięcy w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.