Policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej kontrolowali pojazdy i kierowców świadczących usługi przewozowe "na aplikację".
Działania przeprowadzono w piątek i sobotę, w godzinach wieczorowo-nocnych na ulicach Rzeszowa. Ich celem było ujawnianie nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób, jak również eliminowanie kierowców, będących pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających.

Policjanci ruchu drogowego i prewencji byli wspierani przez inspektorów transportu drogowego, funkcjonariuszy służby celno-skarbowej oraz straży granicznej. Sprawdzali uprawnienia do kierowania, licencje, a także stan techniczny pojazdów i sposób, w jaki przewożeni byli pasażerowie.

Podczas dwóch dni, policjanci skontrolowali 93 taksówki "na aplikację". Ujawnili 52 wykroczenia, w tym związane ze stanem technicznym pojazdu, brakiem obowiązkowego wyposażenia oraz niekorzystania z pasów bezpieczeństwa. Stwierdzono też 6 naruszeń przepisów o transporcie drogowym, m.in. nieokazania stosownej licencji.

Funkcjonariusze nałożyli 27 mandatów karnych, do sądu skierują 7 wniosków o ukaranie. Jeden z kierowców, 32-latek z powiatu rzeszowskiego, stracił prawo jazdy po tym, jak badanie narkotesterem dało wynik pozytywny.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter