W niedzielę, policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamania do mieszkań na terenie Rzeszowa. To 34-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego.
Policjanci z rzeszowskiej komendy wyjaśniali przypadki włamań do mieszkań i domów jednorodzinnych na terenie Rzeszowa. Od sierpnia 2022 roku do ubiegłego weekendu, na terenie miasta doszło do kilkunastu włamań. Sprawca włamywał się i okradał mieszkania oraz domy jednorodzinne. Jego łupem zazwyczaj padały pieniądze i biżuteria.

Do włamań dochodziło przede wszystkim na ternie działania komisariatu na Baranówce. Jednak pojedyncze zdarzenia miały miejsce również w innych częściach miasta. W związku z tym, nad ustaleniem sprawcy pracowali policjanci ze wszystkich komisariatów oraz z wydziału kryminalnego.

Na podstawie zebranych informacji oraz po analizie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci z komisariatu na Baranówce ustalili tożsamość podejrzewanego mężczyzny. To 34-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Mężczyzna miał mieszkać w jednym z rzeszowskich hoteli.

Sprawca włamań do altan i pojazdów usłyszał zarzuty
W niedzielę rano zatrzymali go tam policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Podczas przeszukania hotelowego pokoju policjanci zabezpieczyli między innymi łom mogący służyć do pokonywania zabezpieczeń, rękawiczki oraz obuwie. 34-latek trafił do policyjnego aresztu.

Gromadzeniem całościowego materiału dowodowego zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Już w niedzielę przedstawili mężczyźnie pierwszy zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem. Zarzutów będzie znacznie więcej. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.