W niedzielę, policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamania do mieszkań na terenie Rzeszowa. To 34-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego.
Policjanci z rzeszowskiej komendy wyjaśniali przypadki włamań do mieszkań i domów jednorodzinnych na terenie Rzeszowa. Od sierpnia 2022 roku do ubiegłego weekendu, na terenie miasta doszło do kilkunastu włamań. Sprawca włamywał się i okradał mieszkania oraz domy jednorodzinne. Jego łupem zazwyczaj padały pieniądze i biżuteria.

Do włamań dochodziło przede wszystkim na ternie działania komisariatu na Baranówce. Jednak pojedyncze zdarzenia miały miejsce również w innych częściach miasta. W związku z tym, nad ustaleniem sprawcy pracowali policjanci ze wszystkich komisariatów oraz z wydziału kryminalnego.

Na podstawie zebranych informacji oraz po analizie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci z komisariatu na Baranówce ustalili tożsamość podejrzewanego mężczyzny. To 34-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Mężczyzna miał mieszkać w jednym z rzeszowskich hoteli.

Sprawca włamań do altan i pojazdów usłyszał zarzuty
W niedzielę rano zatrzymali go tam policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Podczas przeszukania hotelowego pokoju policjanci zabezpieczyli między innymi łom mogący służyć do pokonywania zabezpieczeń, rękawiczki oraz obuwie. 34-latek trafił do policyjnego aresztu.

Gromadzeniem całościowego materiału dowodowego zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Już w niedzielę przedstawili mężczyźnie pierwszy zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem. Zarzutów będzie znacznie więcej. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter