GDDKiA w Rzeszowie zaprasza do głosowania na nazwę dla maszyny, która wydrąży tunel na drodze S19 Rzeszów Południe - Babica. Ankieta zawiera sześć nazw, które zostały wybrane przez komisję konkursową spośród niemal 350 nadesłanych propozycji.
Na konkurs "Nazwij maszynę TBM" zgłoszono 348 unikalnych propozycji, które ocenione zostały przez komisję konkursową złożoną z przedstawicieli GDDKiA, Ministerstwa Infrastruktury oraz wykonawcy (konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona Construction).

Nazwy, na które można oddawać głosy, to:


- Bieszczadka

- Duża Mi

- Karpatka

- Nela

- Podkarpatka

- ViaKarpatka

Zagłosuj!
O tym, która z sześciu propozycji zostanie wybrana, zdecydują internauci. Głosowanie potrwa do 16 grudnia br. Ankieta dostępna jest pod linkiem https://forms.office.com/

Nazwa z największą liczbą głosów stanie się oficjalnym "imieniem" maszyny TBM.

Laureaci konkursu będą mogli odwiedzić plac budowy tunelu na S19 Rzeszów Południe - Babica. Otrzymają również zestaw promocyjnych upominków od GDDKiA oraz wykonawcy inwestycji. Laureatami są osoby, których unikalne propozycje nazw trafiły do drugiego etapu konkursu. W przypadku, gdy jedna nazwa została zaproponowana przez więcej niż jednego uczestnika, komisja konkursowa wyłoni laureata spośród tych uczestników w drodze losowania.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 21 grudnia 2022 r.

Kret w drodze na Podkarpacie

Transport, jakiego jeszcze nie było


Obecnie trwa transport fragmentów maszyny TBM na miejsce inwestycji. Ten olbrzymi "kret" transportowany jest z Hiszpanii w elementach. Część bezpośrednio drogą lądową na ciężarówkach, a największe elementy przypłynęły do Polski statkiem. Ze Szczecina do Opola przetransportowane zostały barkami i pontonami po Odrze, a następnie ruszyły w drogę lądem.

- Bieżące informacje dotyczące trasy konwoju oraz utrudnień na drogach znaleźć można na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych - poinformowała Joanna Rarus z GDDKiA w Rzeszowie.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.