Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie rozpracowali grupę, która pomogła dwóm obcokrajowcom nielegalnie dostać się do Polski. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty karne.
Postępowanie było prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie. Śledczy z SG ujawnili, że czterech obywateli Ukrainy w wieku od 29 do 53 lat wykorzystując podstęp, umożliwili w 2021 roku dwóm Turkom wjazd do Polski przez przejście graniczne w Budomierzu. Ich działanie polegało na zorganizowaniu ominięcia kontroli. Strażnikom granicznym w ustaleniu osób zaangażowanych w proceder pomógł rozbudowany system monitoringu zainstalowany w przejściu granicznym. Mundurowi prześledzili i zarejestrowali każdy krok przestępców.

7 grudnia br. ostatni z czterech podejrzanych, 29-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty organizowania przekraczania granicy wbrew przepisom. Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał karze 5 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Z podobną karą spotkali się wcześniej, pozostali mężczyźni zaangażowani w sprawę.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.