Kryminalni z rzeszowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie narkotyków. 25-latek, przechowywał niedozwolone substancje miedzy innymi w domu i samochodzie. Mężczyzna w tej sprawie usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Policjanci wydziału kryminalnego uzyskali informacje o mężczyźnie, który może posiadać znaczne ilości substancji niedozwolonych. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić te informacje. W piątek wieczorem, udali się na jedno z rzeszowskich osiedli. Na parkingu zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi jakim dysponowali.

Okazał się nim 25-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Podczas wykonywanych czynności mężczyzna przyznał się do posiadania substancji zabronionych. Fakt ten potwierdził się podczas przeszukania jego bagażu i odzieży. W podręcznej, sportowej torbie, policjanci znaleźli susz roślinny oraz proszek koloru brązowego. Natomiast w kieszeni kurtki, 25-latek miał wagę do ważenia narkotyków.

Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego został zatrzymany. Wraz z nim kryminalni udali się do miejsca jego zamieszkania. Tam w rosnących na posesji tujach, mężczyzna wskazał miejsce, gdzie ukrył słoik z zawartością suszu roślinnego oraz foliowy worek z zawartością brązowego proszku. Narkotyki schowane były jeszcze w jego pokoju i w samochodzie.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 700 gramów różnego rodzaju substancji zabronionych. Wstępne badania potwierdziły, że jest to marihuana w ilości prawie 370 gramów, mefedron w ilości prawie 330 gramów i niewielka ilość haszyszu. Mężczyzna trafił do policyjnego areszt.

Zebraniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator wszczął w tej sprawie śledztwo.

W niedzielę przed południem, prokurator przesłuchał 25-latka i przedstawił mu zarzut posiadania znacznych ilości niedozwolonych substancji psychoaktywnych. Tego samego dnia prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Rzeszowie z wnioskiem o areszt tymczasowy. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mieszkańca powiatu rzeszowskiego 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Za posiadanie znacznej ilości substancji niedozwolonych grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.