Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali obywatela Ukrainy poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu.
26-letni obywatel Ukrainy podróżował 12 grudnia pociągiem relacji Kijów - Przemyśl.

- W trakcie kontroli granicznej mundurowi ze Straży Granicznej ustalili, że cudzoziemiec jest poszukiwany przez francuski wymiar sprawiedliwości. W związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej przemycającej migrantów z Ukrainy przez Francję do Wielkiej Brytanii tamtejsze władze wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu - poinformowała Emilia Sidor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Cudzoziemiec został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu sześć lat pozbawienia wolności.

- Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 320 osób poszukiwanych przez krajowe i zagraniczne służby - dodała Emilia Sidor.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.