Mężczyzna spał na śniegu i był mocno wyziębiony. Pomocy udzielili mu funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu.
We wtorek, 20 grudnia funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu, podczas patrolu stacji Przemyśl Główny, w rejonie dworca kolejowego zauważyli mężczyznę, który leżał w śniegu. Niezwłocznie podjęli interwencję.

Podczas legitymowania okazało się, że jest to obywatel Ukrainy, nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu tożsamości, ani dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terytorium RP. Mężczyzna był mocno wyziębiony i nie potrafił wyjaśnić mundurowym, w jaki sposób dostał się do Polski.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei udzielili pomocy obywatelowi Ukrainy doprowadzając go w bezpieczne miejsce na teren dworca Przemyśl Główny, aby mógł się ogrzać, a następnie został przekazany funkcjonariuszom Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, którzy ustalili, że mężczyzna nielegalnie przebywa na terytorium RP. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Placówka Straży Granicznej w Medyce.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.