Młoda kobieta doznała poparzeń po wybuchu butli z gazem. Śmigłowcem LPR została przetransportowana do szpitala.
4 stycznia br. kilka minut przed godzina 11:00 do dyżurnego operacyjnego powiatu stalowowolskiego wpłynęła informacja o wybuchu gazu w budynku jednorodzinnym w miejscowości Dzierdziówka w powiecie stalowowolskim.

Do zdarzenia zadysponowano 4 samochody ratowniczo-gaśnicze (2 zastępy PSP i 2 zastępy OSP) i samochód dowodzenia. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że prawdopodobnie w wyniku nieprawidłowego montażu nowego kartusza do palnika przenośnego doszło do wycieku gazu.

śmigłowiec LPR w Dzierdziówku

Podczas próby odpalenia palnika nastąpiło szybkie niekontrolowane spalanie gazu w wyniku którego jedna osoba doznała poparzeń twarzy, szyi oraz obu kończyn górnych. Działania strażaków polegały na udzieleniu pierwszej pomocy osobie poparzonej a następnie przekazano ją zespołowi ratownictwa medycznego.

Lekarz obecny na miejscu zdarzenia, biorąc pod uwagę charakter odniesionych obrażeń wezwał Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zabrało poszkodowaną do szpitala specjalistycznego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.