19-latek w sylwestrową noc uszkodził krzyż znajdujący się na pomniku "Grunwald" w Sędziszowie Małopolskim. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
W nowy rok policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia krzyża, który znajdował się na pomniku "Grunwald" w Sędziszowie Małopolskim. Funkcjonariusze potwierdzili tę informację. Na miejscu przeprowadzili oględziny, sporządzili dokumentację fotograficzną, a także zabezpieczyli ślady. Mundurowi ustalali również świadków zdarzenia.

- Dzięki prowadzonym działaniom wytypowany został sprawca tego czynu, 19-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski. Mężczyzna został zatrzymany. Jak ustalili policjanci, w sylwestrową noc, wspiął się na pomnik "Grunwald", w wyniku czego przytwierdzony do niego krzyż się oderwał i uległ uszkodzeniu - poinformowała KPP w Ropczycach.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 19-latkowi zarzutu obrazy uczuć religijnych. Wkrótce poniesie odpowiedzialność przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.