Sala zapełniła się po brzegi podczas wieczoru poetycko-kolędowego pt. "Hej kolędo leć".
Dnia 12 stycznia 2023 roku sala widowiskowa Domu Kultury w Pustkowie Osiedlu zapełniła się po brzegi uczestnikami wieczoru poetycko-kolędowego pt. "Hej kolędo leć". Autorem widowiska była Dorota Bielatowicz, a wykonawcami: Grupa Teatralno-Kabaretowa "Żaba", zespół śpiewaczy "Heja Hola", Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Pustkowianie", solista Bartosz Jedliński.

Ze sceny wybrzmiały strofy liryki religijnej, kolędy i pastorałki, wzruszył spektakl na podstawie baśni H.CH. Andersena "Dziewczynka z zapałkami". Widzowie mogli zobaczyć i usłyszeć wyjątkowe aranżacje muzyczne jak pastorałka "Historia o Bożym Narodzeniu" z mszy beatowej Katarzyny Gaertner, fragment ballady Emila Zegadłowicza o świątkarzu spod Wadowic Jędrzeju Wowro rzeźbiącym Boga, historię powstania kolędy "Bóg się rodzi" i zarazem podziwiać korowód polonezowy w jej rytmie i melodii i wspólnie kolędować przy dźwiękach akordeonu.

Wśród honorowych gości byli: Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowskie ks. dr Andrzej Jasnos, Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Tarnowskiej ks. dr Grzegorz Franczyk. Dorota Bielatowicz otrzymała od Księży dyplom z wyrazami uznania za działania na rzecz szerzenia kultury, a także tworzenia przestrzeni do wartościowego rozwoju dzieci i młodzieży.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.