Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym w Medyce wykryli próbę nielegalnego wwozu do Unii Europejskiej znacznych ilości dewiz.
Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej skontrolowali bagaż podróżnej, która pieszo przekraczała przejście graniczne w Medyce. W walizce kobiety mundurowi znaleźli gotówkę w różnych walutach o równowartości ponad 76 tys. euro, których podróżna nie zgłosiła, przekraczając granicę. W związku z brakiem obowiązkowego zgłoszenia przewozu pieniędzy, przeciwko kobiecie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe.

- To kolejny w ostatnich tygodniach wykryty przypadek nielegalnego przewozu gotówki przez polsko- ukraińską granicę na Podkarpaciu. Podczas kontroli autokaru, który wjeżdżał do Polski przez przejście graniczne w Budomierzu, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wykryli pakunek z 200 tys. euro - poinformowała st.aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osoba, która przewozi co najmniej 10 tys. euro (a także równowartość tej kwoty w innych walutach), wjeżdżając do UE lub wyjeżdżając z niej, musi pisemnie zgłosić te środki funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.