Budynek Miejskiego Zarządu Oświaty przy ul. Cmentarnej jest nową siedzibą placówki wsparcia dziennego.
Budynek Miejskiego Zarządu Oświaty przy ul. Cmentarnej jest nową siedzibą placówki wsparcia dziennego, która do czerwca ubiegłego roku mieściła się przy ul. Sienkiewicza. Na pozalekcyjne zajęcia uczęszczać będzie tam ponad trzydzieścioro polskich i ukraińskich dzieci.

Na potrzeby świetlicy wyremontowane zostały dwie sale lekcyjne i kuchnia w których prowadzone będą zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 18 lat.

- To jest wielki dzień dla całej społeczności "Zgranej Paki", bo wszystko wraca do normy. Znów trzy świetlice, każdy ma swoje miejsce gdzie dzieci mogą odrobić lekcje, wziąć udział w zajęciach sportowych, kulinarnych, artystycznych czy tanecznych. Nie byłoby to możliwe gdyby nie ogrom ludzi dobrej woli - mówi Marzena Socha dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Do placówki wsparcia dziennego przy ul. Cmentarnej uczęszczać może około 35 dzieci, w tym 15 Ukraińców, którzy po wybuchu wojny znaleźli schronienie w Dębicy.

- Bardzo się cieszę, że nowa siedziba świetlicy jest już gotowa. Będzie ona stanowić nie tylko przestrzeń do odrobienia lekcji, zdobycia nowych umiejętności, ale również poznania rówieśników - zaznacza Mariusz Szewczyk burmistrz Dębicy.

W strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej działają trzy świetlice: na ulicy Kraszewskiego 90, na ul. Matejki 7 i nowo utworzona przy ul. Cmentarnej, do których w sumie uczęszcza około 100 dzieci i młodzieży.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.