Policjanci zatrzymali nastolatka, który uciekał przed nimi motorowerem, z niesprawnym oświetleniem. Jak się okazało to nie pierwsza taka sytuacja młodego kierowcy.
W niedzielę (22 stycznia) po godz. 16, policjanci niżańskiego ruchu drogowego pełnili służbę w rejonie S-19, w miejscowości Jeżowe w powiecie niżańskim. W pewnym momencie zauważyli motorowerzystę, który jechał bez oświetlenia, w związku z czym, mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

Kierowca motoroweru, zlekceważył wydawane przez funkcjonariuszy polecenie do zatrzymania się, ominął policyjny patrol i kontynuował ucieczkę. Policjanci ruszyli za nim. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący motorowerem nagle skręcił w jedną z bocznych ulic, po czym porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po kilkudziesięciu metrach, młody mężczyzna został zatrzymany.

17-latek przyznał, że uciekał przed policjantami, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania i toczy się już przeciwko niemu postępowanie w tej sprawie.

Oprócz odpowiedzialności za popełnione wykroczenia, 17-latek poniesie również konsekwencje za niezatrzymanie się do kontroli drogowej - co jest przestępstwem. O jego losie zadecyduje teraz sąd.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.