Policjanci przedstawili zarzut posiadania narkotyków 33-letniemu mężczyźnie. Podejrzany został zatrzymany po tym, jak policjanci znaleźli przy nim mefedron.
W miniony weekend, policjanci z Baranowa Sandomierskiego, pełniąc służbę na terenie miejscowości Dąbrowica, zwrócili uwagę na zaparkowanego przy stadionie fiata bravo. Kierowca pojazdu, na widok oznakowanego radiowozu zaczął zachowywać się nerwowo, wykonywał gwałtowne ruchy i pospiesznie chował jakiś przedmiot. Policjanci wylegitymowali kierowcę, którym okazał się 33-letni mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski. Mężczyzna nie umiał wytłumaczyć, co robi wieczorem na pustym parkingu.

Mundurowi podejrzewając, że w samochodzie mogą znajdować się narkotyki, przeszukali 33-latka i jego pojazd. Przypuszczenia stróżów prawa potwierdziły się. Podczas kontroli policjanci znaleźli kryształki. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje, to środki odurzające, w ilości blisko 2 gramów mefedronu.

Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Funkcjonariusze przesłuchali 33-latka i przedstawili mu zarzut posiadania środków odurzających.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.