Punkty karne oraz utrata prawa jazdy to tylko niektóre konsekwencje, z jakimi muszą liczyć się teraz kierowcy, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkość.
Policjanci z niżańskiej drogówki sprawdzali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, między innymi w miejscowości Krzeszów. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującą osobowym volkswagenem. Okazało się, że 35-latka kierująca pojazdem, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechała z prędkością 110 km/h. Oprócz utraty prawa jazdy, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, kobieta została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi.

Do podobnego zdarzenia doszło w miejscowości Nowosielec. Kierowca osobówki przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h. Ponadto policjanci sprawdzili stan trzeźwości 23-latka. Urządzenie wskazało w jego organizmie blisko 0,5 promila alkoholu. Jednak to nie koniec jego przewinień - młody kierowca nie korzystał z pasów bezpieczeństwa oraz naruszył obowiązek zasygnalizowania manewru zmiany pasa ruchu.
Oprócz utraty prawa jazdy, otrzymania łącznie 38 punktów karnych za popełnione wykroczenia młodego kierowcę czekają konsekwencje w postaci wysokiej grzywny oraz zakazu prowadzenia pojazdów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.