44-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego usłyszał dwa zarzuty. Mężczyzna w grudniu i styczniu umyślnie i dwukrotnie przebił opony w samochodzie ciężarowym.
O zdarzeniu, funkcjonariusze z Sokołowa Małopolskiego zostali powiadomieni początkiem stycznia. 36-letni mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Sokołów Małopolski poinformował, że ktoś kilkukrotnie przebił oponę w jego samochodzie ciężarowym.

Początkowo mężczyzna myślał, że jest to zbieg okoliczności. Ale sytuacja powtórzyła się, a charakter uszkodzeń wskazywał na celowe działanie, pokrzywdzony zgłosił to na policję. Do zawiadomienia dołączył zapis z kamer monitoringu. Wartość strat oszacował na kilka tysięcy złotych.

Zawiadomieni o przestępstwie policjanci przystąpili do wyjaśniana okoliczności zdarzenie i identyfikacji sprawcy. Na podstawie zgromadzonych informacji, wytypowali podejrzewanego mężczyznę. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec gminy Sokołów Małopolski.
W ubiegłą środę mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Tam funkcjonariusze przedstawili mu dwa zarzuty umyślnego uszkodzenia dwóch opon, czym spowodował straty o łącznej wartości prawie 3 700 złotych.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia oraz wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter