Zdecydowana postawa świadka przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierującego. Mężczyzna, który kierował audi a4, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
Do zdarzenia doszło we wtorek (7 lutego), około godziny 14. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym, że od strony Zagórza w kierunku Leska, pojazdem marki audi może się poruszać nietrzeźwy kierowca. Z relacji zgłaszającego wynikało, że audi najpierw przejechało skrzyżowanie w Zagórzu na czerwonym świetle, a następnie "zygzakiem" drogą krajową nr 84.

Policjanci ogniwa ruchu drogowego w Postołowiu, zatrzymali opisywany przez zgłaszającego pojazd, do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu leskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Mężczyzna noc spędził trzeźwiejąc w policyjnym areszcie. Wkrótce za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.