44-letni mieszkaniec Przemyśla przechowywał i przewoził 2100 paczek papierosów różnych marek oraz nielegalny alkohol.
Do zatrzymania mężczyzny doszło 8 lutego br. na terenie Przemyśla. W samochodzie, którym się przemieszczał ujawniono ponad 290 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy, a następnie podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili kolejne 1850 paczek, które znajdowały się w garażu użytkowanym przez mężczyznę. Ponadto mundurowi ujawnili 65 litrów alkoholu, który również nie miał znaków polskiej akcyzy.

Wykonane czynności procesowe pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Odpowie przed sądem między innymi za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy o łącznej ilości ponad 2100 paczek papierosów różnych marek, w wyniku czego skarb Państwa został narażony na uszczuplenie w podatku akcyzowym w kwocie ponad 59 000 zł.

Po wykonanych czynnościach mężczyzna został zwolniony. Za posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi mężczyźnie kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i przepadek posiadanego nielegalnie towaru.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.